We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Perkin Elmer Supra Inert Splitless Liner without Wool
List Price
$888.35
Your Price
$888.35
Perkin Elmer Ultra Inert Splitless Liner Without Wool - PE (Additional S&H or Hazmat Fees May Apply)
NETA PART:
PE-09200696
MFG.PART:
09200696
UNSPSC:
41115700
Manufacturer:
PerkinElmer
Overview
Also included with Split/Splitless Injector Starter Kit for Manual Gas Control (N6550101).
Specifications
| Inner Diameter | 4 mm |
|---|---|
| Length | 78.5 mm |
| Material | Glass |
| Outer Diameter | 6.5 mm |
| Product Compatibility | Clarus 590, Clarus 690 |
| Product Group | GC Injector Liners |
| Style | Split/Splitless |
| Technology Type | Gas Chromatography (GC) |
| Type | Without Wool |
| Unit Size | 5 |
| SKU | PE-09200696 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | 09200696 |
| UM | EA |
| UNSPSC | 41115700 |
| Manufacturer Name | PerkinElmer |
| CountryOfOrigin | United States |
| ProductLine | PE |
| Qty | 1 |
| MinOrderQty | 1 |
| Weight | 7.000000 |
| Lead Time | 4 |
| Hazardous | N |
| Energy Star | No |
| Green | No |
| ACT Ecolabel | No |
| Controlled | N |