We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Agilent Hayesep A, 80/100, Preconditioned, 25.4 Mm Coil, 2.62 Feet (0.8 M) X 1/8 Inch, 2.1 Mm, Ultimetal, Packed Gc Column, For Large Valve Oven
List Price
$727.00
Your Price
$727.00
Agilent GC packed column for Large Valve Oven, UltiMetal tubing, 25.4 mm coil, 2.62 feet (0.8 m) x 1/8 inch, 2.1 mm, HayeSep A packing, mesh size 80/100, preconditioned, with 50 cm x 1/16 inch, 0.75 mm welded ends - JW
GROUP SKU:
G3591-81226
| Inner Diameter (ID) | 2.1 mm |
| Length | 2.62 ft (0.8m) |
| Material | UltiMetal |
| Mesh | 80/100 |
| Outer Diameter (OD) | 0.125 in |
| Packed Column Configuration | LVO |
| Support | HayeSep A |
| UNSPSC Code | 41115710 |
| SKU | G3591-81226 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | G3591-81226 |
| UM | CS |
| UNSPSC | 15121520 |
| Manufacturer Name | Agilent Technologies |
| Refrigerated-Frozen | N |
| CountryOfOrigin | Netherlands |
| ProductLine | JW |
| Qty | 1 |
| MinOrderQty | 1 |
| Weight | 7.000000 |
| Lead Time | 5 |
| Hazardous | N |
| ACT Ecolabel | No |