We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
BD Syringe Only, 3mL, Slip Tip
List Price
$214.34
Your Price
$214.34
BD Syringe Only, 3ml, Slip Tip, 200/Pk, 4 Pk/Cs (Continental Us Only) - BD
NETA PART:
BD-309656
MFG.PART:
309656
UNSPSC:
41122002
Manufacturer:
BD
GTIN
| GTIN - Case | 50382903096560 | 800 |
| GTIN - each | 00382903096565 | 1 |
| GTIN - Shelfpack | 30382903096566 | 200 |
Packaging
| Box Height | 20.07 cm |
| Box Length | 34.8 cm |
| Box Width | 14.48 cm |
| Case Height | 40.89 cm |
| Case Length | 35.31 cm |
| Case Width | 29.46 cm |
| Quantity - Case | 800 |
| Quantity - Shelfpack | 200 |
Product Basic Specification
| Fill Volume | 3 mL |
| Syringe Tip Type | Luer slip tip |
| Typical Application | General use |
Sustainability
| Single Use | Sterile, Single-use |
| Disposable | Disposable product |
| SKU | BD-309656 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | 309656 |
| UM | CS |
| UNSPSC | 41122002 |
| Manufacturer Name | BD |
| ProductLine | BD |
| Qty | 800 |
| MinOrderQty | 1 |
| Weight | 7.000000 |
| Lead Time | 5 |
| Hazardous | N |
| Energy Star | No |
| Green | No |
| ACT Ecolabel | No |
| Controlled | N |