We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
BD Nokor™ Admix Needle, Thin Wall, Non-Coring
List Price
$574.14
Your Price
$574.14
BD Nokor™ Admix Needle, 18g X 1.5" Thin Wall, Non-Coring , 100/Bx, 10 Bx/Cs (Continental Us Only) - BD
GROUP SKU:
BD-305215
GTIN
| GTIN - each | 00382903052158 | 1 |
| GTIN - Shelfpack | 30382903052159 | 100 |
| GTIN - Case | 50382903052153 | 1000 |
Packaging
| Box Height | 9.8 cm |
| Box Length | 11.6 cm |
| Box Width | 8.8 cm |
| Case Height | 12.3 cm |
| Case Length | 45.1 cm |
| Case Width | 20.6 cm |
| Case Quantity | 1,000 |
| Quantity - Shelfpack | 100 |
Product Basic Specification
| Needle Length | 1-1/2 in |
| Needle Gauge | 18 G |
| Needle Hub Color | Clear |
| Needle Tip Type | Admix |
| Typical Application | General use |
Sustainability
| Single Use | Sterile, Single-use |
| Disposable | Disposable product |
| SKU | BD-305215 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | 305215 |
| UM | CS |
| UNSPSC | 41122002 |
| Manufacturer Name | BD |
| ProductLine | BD |
| Qty | 1000 |
| MinOrderQty | 1 |
| Weight | 7.000000 |
| Lead Time | 5 |
| Hazardous | N |
| Energy Star | No |
| Green | No |
| ACT Ecolabel | No |
| Controlled | N |
Write Your Own Review