We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Globe Scientific Diamond® RealSeal™ Rect
List Price
$67.32
Your Price
$67.32
Globe Scientific Jerrican, Rectangular with Handle, HDPE with White PP Screwcap, Molded Graduations, 5 Liter, CS/6 - GLO
GROUP SKU:
GLO-7190005
Globe Scientific
- GLO
| PDF URL | https://www.globescientific.com/media/PDF/Library_PDF/Jerrican-Flyer.pdf |
| Closure Size | 53mm |
| Capacity | 5L |
| Neck ID | 39mm |
| Jerrican Length | 253mm |
| Jerrican Width | 170mm |
| Height w/ Cap | 333mm |
| SKU | GLO-7190005 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | 7190005 |
| UM | EA |
| UNSPSC | 24111811 |
| Manufacturer Name | Globe Scientific Inc |
| CountryOfOrigin | India |
| ProductLine | GLO |
| Qty | 1 |
| MinOrderQty | 1 |
| Width | 7.75 |
| Depth | 10.5 |
| Height | 15.375 |
| Weight | 2.800000 |
| Lead Time | 5 |
| Hazardous | N |
| Energy Star | No |
| Green | No |
| ACT Ecolabel | No |
| Controlled | N |
Write Your Own Review