We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Agilent Peri Pump Tubes Pvcsolva Purpl/Blk 12/Pk
List Price
$100.00
Your Price
$100.00
Agilent High acid tolerant PVC Solvaflex Peristaltic pump tubing, purple/black. Suitable for kerosene, white spirit, alcohols, medium-highly concentrated acids and bases. - 58
GROUP SKU:
3710047000
| Chemical Compatibility | Aqueous HF acid Low volatile organics |
| Flared | No |
| Inner Diameter (ID) | 2.29 mm |
| Instrument Compatibility | 4100 4200 4210 5100 5110 5800 5900 700 series Liberty Vista series |
| Length | 450 mm |
| Number of Stops | 2 |
| Stop Color | Purple/Black |
| Tab Separation | 140 mm |
| Tubing Material | Solvaflex |
| UNSPSC Code | 40142600 |
| SKU | 3710047000 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | 3710047000 |
| UM | PK |
| UNSPSC | 41115411 |
| Manufacturer Name | Agilent Technologies |
| Refrigerated-Frozen | N |
| CountryOfOrigin | Canada |
| ProductLine | 58 |
| Qty | 12 |
| MinOrderQty | 1 |
| Height | 5 |
| Weight | 7.000000 |
| Lead Time | 5 |
| Hazardous | N |
| ACT Ecolabel | No |
Write Your Own Review