We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Agilent 3710034600 Peristaltic Pump Tubing
List Price
$61.85
Your Price
$61.85
Agilent Aqueous PVC Peristaltic pump tubing, blue/blue, 12/pk. Suitable for all aqueous solutions, medium-concentrated acids and bases. - 58
GROUP SKU:
3710034600
| Chemical Compatibility | Aqueous HF acid |
| Flared | No |
| Inner Diameter (ID) | 1.65 mm |
| Instrument Compatibility | 4100 4200 4210 5100 5110 5800 5900 700 series Liberty Vista series |
| Length | 450 mm |
| Number of Stops | 2 |
| Stop Color | Blue/Blue |
| Tab Separation | 150 mm |
| Tubing Material | PVC |
| UNSPSC Code | 41115411 |
| SKU | 3710034600 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | 3710034600 |
| UM | PK |
| UNSPSC | 41115411 |
| Manufacturer Name | Agilent Technologies |
| Refrigerated-Frozen | N |
| CountryOfOrigin | United States |
| ProductLine | 58 |
| Qty | 12 |
| MinOrderQty | 1 |
| Height | 5 |
| Weight | 7.000000 |
| Lead Time | 5 |
| Hazardous | N |
| ACT Ecolabel | No |
Write Your Own Review