We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Simport Culture Tube 12x75mm, 5mL PP PK/125 Non-Ster., 1000/CS -
List Price
$127.94
Your Price
$127.94
Simport Culture Tube 12x75mm, 5ml Pp Pk/125 Non-Ster., 1000/Cs - SIM
NETA PART:
SIM-T400-3AS
MFG.PART:
T400-3AS
UNSPSC:
41121706
Manufacturer:
Simport
These natural color 12 x 75 mm tubes are identical to T400-3A but are neatly packaged with the same orientation in boxes of 125.
Also available:
- Polystyrene see T400-3S
| Material | Polypropylene (PP) |
| Width (mm) | 12 mm |
| Height (mm) | 75 mm |
| Volume | 5 ml |
| Color | Natural |
| Autoclavable | Yes |
| Qty/Pk | 125 |
| Qty/Cs | 1000 |
| SKU | SIM-T400-3AS |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | T400-3AS |
| UM | CS |
| UNSPSC | 41121706 |
| Manufacturer Name | Simport |
| ProductLine | SIM |
| Qty | 1000 |
| MinOrderQty | 1 |
| Width | 9 |
| Depth | 14.125 |
| Height | 11.875 |
| Weight | 6.200000 |
| Lead Time | 5 |
| Hazardous | N |
| ACT Ecolabel | No |