We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
BD Syringe, 50mL, Luer-Lok™ Tip, Sterile Convenience Pack Tray
List Price
$257.48
Your Price
$257.48
BD Syringe, 50ml, Luer-Lok Tip, Sterile Convenience Pack Tray, Latex Free (Lf), 20 Tray/Pk, 6 Pk/Cs (Continental Us Only) - BD
NETA PART:
BD-309680
MFG.PART:
309680
UNSPSC:
41122002
Manufacturer:
BD
GTIN
| GTIN - Case | 50382903096805 | 120 |
| GTIN - each | 00382903096800 | 1 |
| GTIN - Shelfpack | 30382903096801 | 20 |
Packaging
| Box Height | 6.123 cm |
| Box Length | 12.123 cm |
| Box Width | 7.123 cm |
| Case Height | 33.4 cm |
| Case Length | 43.8 cm |
| Case Width | 35.9 cm |
| Quantity - Case | 120 |
| Quantity - Shelfpack | 20 |
Product Basic Specification
| Fill Volume | 50 mL |
| Syringe Tip Type | Luer-Lok™ |
| Typical Application | General use |
Sustainability
| Single Use | Sterile, Single-use |
| Disposable | Disposable product |
| SKU | BD-309680 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | 309680 |
| UM | CS |
| UNSPSC | 41122002 |
| Manufacturer Name | BD |
| ProductLine | BD |
| Qty | 120 |
| MinOrderQty | 1 |
| Weight | 7.000000 |
| Lead Time | 5 |
| Hazardous | N |
| Energy Star | No |
| Green | No |
| ACT Ecolabel | No |
| Controlled | N |