We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Agilent Internal Standard Kit 1 With Black/Black Pump Tubing
List Price
$372.00
Your Price
$372.00
Agilent Internal standard kit no. 1, black/black peristaltic pump tubing. Includes PVC pump tubing, UniFit connectors, five Y pieces, connecting tubing. Suitable for aqueous solutions, medium-concentrated acids, and bases. - 58
GROUP SKU:
9910124000
| Chemical Compatibility | Aqueous HF acid |
| Flared | No |
| Inner Diameter (ID) | 0.76 mm |
| Instrument Compatibility | 4100 4200 4210 5100 5110 5800 5900 700 series Liberty Vista series |
| Length | 450 mm |
| Number of Stops | 2 |
| Stop Color | Black/Black |
| Tab Separation | 150 mm |
| Tubing Material | PVC |
| UNSPSC Code | 41115411 |
| SKU | 9910124000 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | 9910124000 |
| UM | CS |
| UNSPSC | 41115411 |
| Manufacturer Name | Agilent Technologies |
| Refrigerated-Frozen | N |
| CountryOfOrigin | Malaysia |
| ProductLine | 58 |
| Qty | 1 |
| MinOrderQty | 1 |
| Height | 5 |
| Weight | 7.000000 |
| Lead Time | 5 |
| Hazardous | N |
| ACT Ecolabel | No |