We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Agilent Ss Tubing, 400cm, 0.17mm Id, With Fittings
List Price
$152.00
Your Price
$152.00
Agilent Capillary stainless steel 0.17 x 400 mm SH/S ps/ps. One fitting with 4.5mm swage distance. - AA
GROUP SKU:
79826-87608
| Application Compatibility | Analytical |
| Capillary Subtype | Standard capillary |
| Fitting Type Left End | SH (Swagelok, 1.6 mm ID, stainless steel, long head screw) |
| Fitting Type Right End | S (Swagelok, 1.6 mm ID, stainless steel, short screw) |
| Inner Diameter (ID) | 0.17 mm |
| Length | 400 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Swage Status Fitting Left End | Pre-swaged |
| Swage Status Fitting Right End | Pre-swaged |
| UNSPSC Code | 41115720 |
| SKU | 79826-87608 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | 79826-87608 |
| UM | CS |
| UNSPSC | 41115720 |
| Manufacturer Name | Agilent Technologies |
| Refrigerated-Frozen | N |
| CountryOfOrigin | Germany |
| ProductLine | AA |
| Qty | 1 |
| MinOrderQty | 1 |
| Height | 5 |
| Weight | 7.000000 |
| Lead Time | 5 |
| Hazardous | N |
| ACT Ecolabel | No |