We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Agilent Capillary St 0,3x1000 Sx
List Price
$155.00
Your Price
$155.00
Agilent Capillary stainless steel 0.3 x 1000 mm SX/No ps/- - 58
GROUP SKU:
5500-1407
| Application Compatibility | Preparative |
| Brand | InfinityLab |
| Capillary Subtype | Standard capillary |
| Fitting Type Left End | SX (Swagelok, 1.6 mm ID, stainless steel, extra long screw) |
| Fitting Type Right End | No fitting |
| Inner Diameter (ID) | 0.3 mm |
| Length | 1000 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Swage Status Fitting Left End | Pre-swaged |
| System Compatibility | 1260 Infinity II Purification system 1290 Infinity II Purification system |
| Technique | LC |
| UNSPSC Code | 41115720 |
| SKU | 5500-1407 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | 5500-1407 |
| UM | CS |
| UNSPSC | 41115720 |
| Manufacturer Name | Agilent Technologies |
| Refrigerated-Frozen | N |
| CountryOfOrigin | Germany |
| ProductLine | 58 |
| Qty | 1 |
| MinOrderQty | 1 |
| Weight | 7.000000 |
| Lead Time | 5 |
| Hazardous | N |
| ACT Ecolabel | No |