We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Agilent Capillary St 0,94x550 Sx/Si
List Price
$78.80
Your Price
$78.80
Agilent Capillary stainless steel 0.94 x 550 mm SX/SI ps/ps - 58
GROUP SKU:
5500-1395
| Application Compatibility | Preparative |
| Capillary Subtype | Special |
| Fitting Type Left End | SX (Swagelok, 1.6 mm ID, stainless steel, extra long screw) |
| Fitting Type Right End | SI (Swagelok, 1.6 mm ID, stainless steel, intermediate screw) |
| Inner Diameter (ID) | 0.94 mm |
| Length | 550 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Swage Status Fitting Left End | Pre-swaged |
| Swage Status Fitting Right End | Pre-swaged |
| SKU | 5500-1395 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | 5500-1395 |
| UM | CS |
| UNSPSC | 41115716 |
| Manufacturer Name | Agilent Technologies |
| Refrigerated-Frozen | N |
| CountryOfOrigin | Germany |
| ProductLine | 58 |
| Qty | 1 |
| MinOrderQty | 1 |
| Weight | 7.000000 |
| Lead Time | 5 |
| Hazardous | N |
| ACT Ecolabel | No |