We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Agilent 6m Tube Esd Ptfe Od1.6 Id0.8
List Price
$197.00
Your Price
$197.00
Agilent Tubing, PTFE (ESD), 0.8 mm id, 1.6 mm od, 6 m - 58
GROUP SKU:
5043-1540
| Inner Diameter (ID) | 0.8 mm |
| Length | 6000 mm |
| Material | PTFE |
| Outer Diameter (OD) | 1.6 mm |
| Technique | LC |
| UNSPSC Code | 40183000 |
| SKU | 5043-1540 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | 5043-1540 |
| UM | CS |
| UNSPSC | 41115720 |
| Manufacturer Name | Agilent Technologies |
| Refrigerated-Frozen | N |
| CountryOfOrigin | Germany |
| ProductLine | 58 |
| Qty | 1 |
| MinOrderQty | 1 |
| Weight | 7.000000 |
| Lead Time | 5 |
| Hazardous | N |
| ACT Ecolabel | No |