We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Agilent Prep-C18, 21.2 X 150 Mm, 10 Um, Preparative Lc Column
List Price
$2,394.00
Your Price
$2,394.00
Agilent Prep 100Å C18, 21.2 x 150 mm, 10 µm, preparative LC column - BC
NETA PART:
413910-702
MFG.PART:
413910-702
UNSPSC:
41122100
Manufacturer:
Agilent Technologies
| Brand | Agilent Prep |
| Carbon Load | 24 % |
| Endcapped | Yes |
| Guard Column | Yes |
| Hardware | Conventional |
| Inner Diameter (ID) | 21.2 mm |
| LC Platform | Preparative HPLC |
| Length | 150 mm |
| Maximum Temperature | 40 °C at pH 8-10 60 °C at pH 2-8 |
| Molecular Weight Lower Limit | 0 Da |
| Molecular Weight Upper Limit | 3000 Da |
| Particle Size | 10 µm |
| Particle Type | Fully Porous |
| Phase | C18 |
| Pore Size | 100 Å |
| Pressure Rating | 340 bar |
| Separation Mode | Reversed Phase |
| pH Range | 2-10 |
| SKU | 413910-702 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | 413910-702 |
| UM | CS |
| UNSPSC | 41122100 |
| Manufacturer Name | Agilent Technologies |
| Refrigerated-Frozen | N |
| CountryOfOrigin | Netherlands |
| ProductLine | BC |
| Qty | 1 |
| MinOrderQty | 1 |
| Weight | 2.000000 |
| Lead Time | 5 |
| Hazardous | N |
| ACT Ecolabel | No |