We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Agilent Peristaltic Pump Tubing, Pvc, 2 Tabs, Black/White, 3.18 Mm Id), For Aqueous Samples, Suitable As Tubing To Pump Waste From Msis, 12/Pk
List Price
$64.35
Your Price
$64.35
Agilent MSIS tubing to pump waste Aqueous PVC Peristaltic pump tubing, PVC, 2 tabs, black/white, 3.18 mm id), 12/pk - 58
GROUP SKU:
3710068900
| Chemical Compatibility | Aqueous HF acid |
| Flared | No |
| Inner Diameter (ID) | 3.18 mm |
| Instrument Compatibility | 4100 4200 4210 5100 5110 5800 5900 700 series |
| Length | 450 mm |
| Notes | Required to pump waste from MSIS |
| Number of Stops | 2 |
| Stop Color | Black/White |
| Tab Separation | 150 mm |
| Tubing Material | PVC |
| UNSPSC Code | 40183000 |
| SKU | 3710068900 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | 3710068900 |
| UM | PK |
| UNSPSC | 41115700 |
| Manufacturer Name | Agilent Technologies |
| Refrigerated-Frozen | N |
| CountryOfOrigin | United States |
| ProductLine | 58 |
| Qty | 12 |
| MinOrderQty | 1 |
| Height | 5 |
| Weight | 7.000000 |
| Lead Time | 5 |
| Hazardous | N |
| ACT Ecolabel | No |